За тиждень після евакуації до Київської області Вероніка тяжко захворіла: температура піднялася до 42 градусів, почався ацетонемічний синдром — стан, коли в організмі порушується обмін речовин й зростає кількість ацетону, що призводить до сильного блювання та болю у животі.
Після консультації у місцевого лікаря сім’я дізналася діагноз — в доньки почався гострий пієлонефрит обох нирок. Дитина терміново потребувала госпіталізації, але лікарні поблизу не було. Тому Вероніці призначили терапію антибіотиками вдома. Це трохи покращило стан дитини, однак невдовзі стався рецидив.
Чекати далі було надто ризиковано, тож після трьох тижнів лікування вдома сім’я повернулася до Києва. Більшість медзакладів тоді не працювали, однак дитину вдалося госпіталізувати до стаціонару «Добробуту», адже наш госпіталь на вулиці Сім’ї Ідзиковських не припиняв приймати пацієнтів ні на день.
Дівчинку лікував дитячий уролог «Добробуту» Максим Пономаренко. Лікар зробив мікційну цистографію — дослідження, котре виявило у Вероніки двобічний міхурово-сечовідний рефлюкс (патологічний стан, коли певна кількість сечі, потрапляє у верхні сечові шляхи в напрямку нирки).
Доктор Пономаренко рекомендував якнайшвидше робити операцію, бо при повторних пієлонефритах може розвиватися ниркова недостатність. Сім’я не мала змоги оплатити лікування, але завдяки благодійному фонду Direct Relief допомогу у «Добробуті» надали безоплатно.
Період очікування на операцію був емоційно тяжким для родини — переживали, аби знову не стався рецидив. На щастя, все пройшло добре і Веронічці успішно зробили лапароскопічну корекцію міхурово-сечовідного рефлюксу. Дівчинка вже двічі проходила післяопераційний огляд — відновлення відбувається за планом, аналізи й стан дитини в нормі.
Дякуємо Максиму Пономаренку та всій медичній команді, яка лікувала Веронічку! Неможливо уявити, що пережили батьки, але найстрашніше вже позаду. Бажаємо Вероніці швидкого відновлення та здорового, мирного життя!